Як зміцнити корпоративну культуру і об’єднати співробітників

Як зміцнити корпоративну культуру і об’єднати співробітників
28/02/2020 Анастасия
корпоративна культура

Кожному хочеться залишити слід в історії і бути частиною чогось великого. Тому дуже важливо, щоб у вашій компанії були історія і традиції, які б надихали, викликали захоплення і гордість. Корпоративна культура має розвиватись без зупину. Добре, коли у компанії працюють одні старожили, які знають її: як вона створювалася, які були труднощі, як їх переживали, яким був перший офіс. Але зазвичай таких співробітників мало. І навіть справа не завжди у зміні кадрів. Буває, що компанія різко розширюється і набирає багато нових людей. І звичайно, життя йде, хтось йде, змінюються напрямки, хтось стає непотрібен. Загалом, склад постійно оновлюється, і новачки практично нічого не знають про компанію окрім того чим вона зараз займається.

Приклад кращих

Баварський автоконцерн BMW знають всі. Його імідж давно і міцно визначили надійні і якісні автомобілі і мотоцикли. На кожному з яких красується фірмовий знак у вигляді кола з двома синіми і двома білими секторами. Існує легенда, що таке зображення пов’язане з тим, що на зорі свого існування компанія займалася випуском авіаційних двигунів. А кольорова гамма – це небо і хмари, видимі крізь пропелер, що обертається.

Якщо людина приходить і розуміє, що вона частинка чогось великого, що вона всього лише піщинка у величезному вирі, якщо вона боїться і захоплюється, то вона віддасть всю себе компанії, аби стати частиною її історії та захищати її корпоративні інтереси. Скільки прикладів, коли люди віддають перевагу більш престижним організаціям і відмовляються від великої зарплатні у маленькій компанії. Як багато є історій про корпоративну культуру Google або Toyota. Та коли людина отримує запрошення, наприклад, від Google, їй хочеться самій відчути атмосферу цієї компанії. Звичайно, ваша фірма не збирається змагатися з такими монстрами, як Google і Facebook. Але станьте лідером у цьому відношенні в своїй галузі! Напевно, у вас є 3-4 конкурента. Якщо підуть чутки, що у вас цінують співробітників, що у вас домашня атмосфера, що у вас є традиції і історія, то при всіх інших рівних умовах кращі кандидати виберуть саме вашу компанію.

Формуємо традиції

Яким чином ці традиції можна формувати на корпоративі? Прикладів тут безліч: від гімну компанії до щорічного виїзду на природу в наметах. До речі, про останнє. Уявіть, що їздите з колективом дев’ять років поспіль на три дні у мальовничі дикі місця. У підніжжя гір, і морського узбережжя, на острові чи в лісі. Ніяких готелів, ніякої цивілізації на кілька десятків кілометрів. Щороку це табір на сто з гаком людей, який заздалегідь готують активісти компанії. Вони приїжджають на день раніше – розставляють намети, ставлять саморобні туалети і душі, привозять питну воду, дрова і генератор. Вранці або на кораблі, або наземним транспортом доставляється основна частина людей. Але це не просто намети. Щоразу це нереально крутий захід зі своїм драйвом, романтикою, атмосферою.

Це ідеальне середовище для створення корпоративної культури та об’єднання команди, де кожен підставить тобі своє плече і поділиться водою. Це півроку обговорення в офісах, як же було круто. Ну і звичайно, сценарій і розваги, які завжди, прописані таким чином, аби весь час був максимально наповнений інтригою, боротьбою за звання кращої команди. І навіть ті люди, які приїхали просто відпочити, вмикаються у процес і розкриваються по-новому. Після таких вояжів, повертаючись додому втомленим, брудним і виснаженим, з думками про те, що це було в останній раз, вже через тиждень співробітники почнуть сумувати за цими емоціям і захочуть повторення.

Приємні дрібниці

Існують і більш локальні традиції, наприклад таємний Санта. Таємний Санта – це різдвяна церемонія анонімного обміну подарунками. У міру наближення Різдва згорнуті папірці з написаними на них іменами учасників кладуться в капелюх, і кожен тягне ім’я людини, якій він буде дарувати подарунок. Дуже часто заздалегідь обмовляється максимальна сума, яку можна витратити. Потім на вечірці проводиться обмін подарунками, супроводжуваний жартами та привітаннями. Доречним також буде щорічне нагородження (бажано, щоб голосували самі співробітники). Можуть бути заходи, присвячені якимось святам, наприклад — Великодню.

Сила традицій неймовірна. Вона допомагає новачкам зануритися у філософію компанії та стати у майбутньому її зберігачами, навіть якщо старожили згодом підуть. Хочете створити корпоративну культуру, яка буде допомагати процвітанню вашої компанії? Вам обов’язково варто прочитати книгу Дениса Бурховецький «Корпоративная магия».

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox