Сталий розвиток у поліграфії або коли книга дереву не ворог

Сталий розвиток у поліграфії або коли книга дереву не ворог
09/04/2019 Анастасия
книги лес деревья

Головний світовий тренд – це не палітра Pantone, не рукава-буфи і не анімоване лого. Адже сучасне життя змінюється швидше, ніж ми встигаємо зносити нову футболку коралового кольору. А коралові рифи гинуть ще стрімкіше.

Майбутнє людства і його життєздатність пов’язують з концепцією сталого розвитку. Чисте повітря і чиста вода вже зараз недоступні майже для третини населення Землі. Задоволення сучасних потреб людства руйнує майбутнє нових поколінь. Адже ви вже зараз думаєте про це, відмовляючись від зайвого пакетика в супермаркеті !?

Що я можу змінити?

– це питання для кожного. Корисні “еко” -звички формуються не така вже й складно. Авоська або чашка для кави з собою не займуть у твоїй сумці багато місця. Зате наскільки менше одноразових стаканчиків і пакетів відправляться на смітник! Вода не обов’язково повинна текти з крана, поки ти чистиш зуби. А за вікном весна: приємно трохи пройтися пішки, замість півгодинних пошуків місця для парковки.

Якщо говорити про видавничу справу, що ми можемо зробити для збереження навколишнього середовища?

Зізнатися, друкарське виробництво з часів своєї появи обтяжувало екосистеми. Але й у цій сфері прогресують ідеї сталого розвитку.

Папір має екологічні переваги серед інших матеріалів. Його основна сировина – деревина – поновлюваний ресурс. І поки ліси ростуть, дерева переробляють СО2. Але є величезна різниця між папером, який використовується протягом довго часу, і тим, що швидко опиняється на звалищі.

Найкоротший термін використання у листівок, друкованих розсилок і каталогів. Трохи довше живуть газети. Журнали можуть бути актуальні декілька місяців, деякі випуски навіть стають предметом колекціонування. Книги серед цих чотирьох груп – справжні довгожителі. Хороша книга як об’єкт емоційної прихильності. Вона передається з покоління у покоління. Так чому б її не виготовляти з кращих матеріалів?

Чисто целюлозні сорти паперу для книг Munken, які ми використовуємо, здатні століттями служити багатьом поколінням. Офіційна гарантія на них становить близько 100 років. Всі стандартні продукти Munken доступні як сертифіковані Лісовою опікунською радою. Така сертифікація передбачає контроль висадки нових дерев.

Наш постачальник такого паперу, компанія Arctic Paper, – яскравий приклад еко-тренда у поліграфії. Зараз компанія є піонером у галузі: для виготовлення паперу наші партнери використовують целюлозу з сертифікованих лісів і контрольованих лісоматеріалів. Всі заводи використовують енергію в межах або нижче рівнів, встановлених в ЄС. Споживання води на фабриках знижується завдяки повторному використанню: менше 10 л на 1 кг паперу, а фабрика в Мункедалі використовує 3-4 літра. Це найнижче споживання у галузі!

Фабрика Arctic Paper Munkedals має власні водяні турбіни, а котельнями, щоб знизити викиди, управляє штучний інтелект. Основним джерелом енергії на фабриці вже кілька років є біопаливо (деревні гранули). Так рівень викидів CO2 від виробництва тепла та електроенергії на комбінаті нульовий.

Що ще?

Крім вибору сертифікованого паперу, більш ефективної склейки й фарб на водній основі, в IPIO ми працюємо над скороченням викидів CO2 від транспортування нашої продукції завдяки ефективній логістиці. Також ми відмовилися від використання пластикових брендових пакетів на користь паперових. Навіть випускаємо електронні версії наших книг.

а

І розуміємо … що все ще перебуваємо на початку цього шляху. Але кожен день намагаємося робити по новому, нехай навіть невеликому кроку в напрямку сталого розвитку.

 

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox