Шлях книги: частина 3. Дистрибуція

Шлях книги: частина 3. Дистрибуція
05/09/2019 Анастасия
дистрибуция книг

Про те, як з’являється книга від задумки автора і до готового надрукованого примірника, ми вже розповіли в двох попередніх частинах цієї теми (читай частина 1 і частина 2). І ось нарешті підійшли до дистрибуції – одного з ключових моментів у життєвому циклі будь-якої книги.

Від того, наскільки своєчасно книга з’явиться у продажу, наскільки точно будуть обрані канали дистрибуції, залежить те, яку читацьку аудиторію вона збере. Необхідно, щоб її прочитали якомога більше людей.

Дистрибуція – це канали продажів, які використовує видавництво,

щоб книга дійшла до кінцевого споживача – читача. Це можуть бути великі оптові мережі, власні або франчайзингові роздрібні торгові точки, інтернет-продажі. У кожного видавництва є свій набір каналів поширення.

Як правило, жоден канал не забезпечує потреби видавництва у повній мірі. Вибір декількох каналів, зручних кінцевим споживачам, – одне з найважливіших завдань видавництва.

Можна відзначити одну головну тенденцію – зрушення у сфері електронної комерції. Тут мова йде не тільки про продаж електронних книг, а й про дистрибуцію паперових. Інтернет-торгівля відвойовує ту нішу, яку раніше займали супермаркети, відтісняючи традиційні книжкові магазини за рахунок низьких цін. Ціни супермаркети утримують завдяки великим оборотам, великим знижкам та низькій маржі.

Причому зростання популярності глобальних гравців на кшталт AMAZON визначається їх здатністю долати географічні перепони копірайту. Адже локальні компанії часто не мають права продавати електронний контент споживачам в інші країни.

Ще один тренд – зростання прямих продажів.

З року в рік збільшується число видавництв, які переходять на пряму дистрибуцію як паперових, так і електронних книг. Це дозволяє їм пропонувати книги з бек-листа, долаючи обмеження традиційної торгівлі, яка працює головним чином на бестселери.

Прямі продажі дозволяють видавцям формувати клієнтську базу.

Тепер між виробниками й покупцями книг не обов’язково стоятимуть книжкові магазини. Це забезпечує видавництвам доступ до нішевих ринків без великих маркетингових бюджетів.

Серйозний вплив на дистрибуцію книг надали також мобільні технології. Мобільні пристрої – це не інший спосіб взаємодії і впливу на читача. Багато стартапи зараз використовують модель доставки книг на смартфони за підписко.

Ми в IPIO використовуємо практично всі зазначені види дистрибуції книг:

  • власний інтернет-магазин;
  • широка мережа партнерських роздрібних та інтернет-магазинів;
  • електронні книги на litres.ru, а незабаром і на українській платформі abuk.com.ua;
  • продаж книг на заходах, форумах, виставках.

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox