Створення книги: шлях від задуму до книжкової полиці. Частина 1. До друкарська підготовка.

Створення книги: шлях від задуму до книжкової полиці. Частина 1. До друкарська підготовка.
23/05/2019 Анастасия
как создается книга

І ось ви тримаєте в руках книгу. У середньому – близько 350 грам паперу, сотні тисяч слів і неймовірну кількість вкладеної праці. Чи замислювалися ви, який шлях проходить книга, перш ніж потрапити до читача?

Насправді, створення книги складається з чотирьох основних етапів: до друкарська підготовка, друк, поширення та дистрибуція. І всі вони поділяються на безліч робочих процесів. Тому кожному етапу ми присвятимо окрему статтю на прикладі досвіду нашого видавництва.

З якими рукописами ми працюємо?

Видавництво IPIO не публікує перекладні матеріали й не купує готові формати книг. Як правило, наші книги ми робимо з нуля. Замовляємо текст в автора або працюємо з уже готовим рукописом. Основний критерій відбору матеріалів – затребуваність самої теми на даний момент.

Часто буває так, що нам надсилають відвертий плагіат або тема в рукописі абсолютно не розкрита. У таких випадках ми, як видавництво, цілком можемо відмовити або попросити автора доопрацювати текст.

как издать книгу

Як працює автор?

Робота авторів – це сама індивідуальна частина процесу створення книги Наприклад, ті автори, які працюють з книгами дитячої серії «Видатні особистості», можуть затягнути процес і на пів року. Адже треба зібрати максимум інформації, перевірити її, адаптувати для дітей та оформити в готову історію.

Є й цікава статистика: в середньому людина може набрати 60 слів за хвилину. Тобто, якщо витратити на це 15 хвилин в день, ви отримаєте майже 1000 слів. Звичайно, якщо ви знаєте, що саме будете набирати. Головне – почати писати. Багато стикаються з острахом перед порожнім білим аркушем. Але коли виходять перші сторінки, страх відступає.

При створенні чогось нового не обійтися без натхнення і воно не завжди приходить у потрібний момент. До того ж, автори постійно переписують і допрацьовують текст, перш ніж віддати його редактору.

Ілюстрації до книги

Робота ілюстратора не менш складна й копітка, ніж у самого автора. Книги нашого дитинства ми запам’ятовували саме по картинках.

Спираючись на авторський текст, ілюстратор продумує свою історію – візуальну. Зображення повинно доповнювати текст, ще більше розкривати його, а не суперечити йому.

Ілюстратор вибирає ключові плани до кожної частини книги й починає з ескізів. Ескізи – це загальні начерки, без промальовування деталей, з мінімальною кількістю квітів. Навіть ті, хто працює з digital-ілюстрацією, часто починають з олівцевих ескізів.

Творець ілюстрацій розробляє також персонажів і вибирає техніку. Він обов’язково враховує особливості майбутньої аудиторії книги. Від того, хто буде читати, залежить те, як це буде виглядати. Читачі повинні дізнаватися в образах себе. Тобто, якщо ми говоримо про дитячу книгу, персонажі повинні відповідати віку і пропорціям тіла дитини.

Художніх технік для ілюстрацій теж дуже багато. Це можуть бути векторні зображення або живі матеріали – гуаш, туш, акварель. Деякі вибирають ліногравюри, колажі з кольорового паперу або тканини, ліплять персонажів з пластиліну і навіть в’яжуть елементи ілюстрацій з ниток. Головний критерій – авторський стиль повинен подобатися читачам. Якщо це дитяча аудиторія, то вони повинні бути привабливими для дітей у першу чергу, а не для батьків. Саме про це ми просимо ілюстраторів, які працюють над нашими дитячими серіями.

До речі, вам цікаво буде почитати інтерв’ю з нашим ілюстратором Марією Мороз  – https://ipio-books.com/hudozhnik-illyustrator-mariya-moroz.

Як авторський текст формується у книгу?

Із отриманим від автора матеріалом далі робота триває ще як мінімум місяць. Йде літературне редагування тексту, його вичитують коректори. Паралельно ведеться підготовка ілюстрацій, підбір оптимального формату книги, розробка дизайну обкладинки і всього книжкового блоку. Після верстки книги разом з усіма ілюстраціями роблять технічну коректуру. Після цього книзі привласнюють ISBN – унікальний міжнародний стандартний книжковий номер. Його використовують потім для поширення книги в торгівельних мережах.

как издать книгу

До речі, якщо у вас вже готовий текст і ви хочете підготувати з нього книгу до друку, ці послуги доступні для замовлення на сайті нашого видавництва..

Отже, макет готовий! Щоб перевірити його на придатність до друку, роблять кольорові проби. І ось наша майбутня книга вже зовсім скоро отримає своє фізичне втілення. Про те, як саме це відбувається і як працює друкарня, читайте в наступній нашій статті.

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox