Як зробити іноземну мову своїм другом раз і назавжди?

Як зробити іноземну мову своїм другом раз і назавжди?
20/02/2019 Анастасия
как учить язык

Увага – важлива новина! Абсолютно будь-яка людина має вроджену здатність вивчити будь-яку іноземну мову. Давайте розберемо, що ж заважає нам вчити мову і дізнаємося кілька секретів від поліглота, який вивчив 28 мов!

Як навчитися легко запам’ятати вивчені слова?

Людина не просто утримує інформацію в голові. Пам’ять дає нам можливість запам’ятовувати, зберігати і відтворювати. Щоб згадати потрібну нам інформацію, її потрібно правильно запам’ятати і зберігати. Мозок отримує величезну кількість даних, але більшість сприймає як непотрібне. Щоб дати мозку сигнал, яку інформацію нам потрібно утримати в голові, її потрібно правильно повторювати. Інакше через тиждень ви можете вже нічого не згадати. Психологи розробили спеціальний алгоритм повторення. Перший раз потрібно повторити інформацію відразу після того, як ви її запам’ятали. Наступного разу – протягом дня. Через тиждень мозок починає забувати всю нову інформацію, тому через тиждень потрібно повторити пройдене знову. Останній раз повторити потрібно через місяць. Важливо, щоб повторення займало 10% часу від першого запам’ятовування. Якщо пропустити хоча б одне повторення, то доведеться запам’ятовувати все заново.

Як припинити соромитися говорити іншою мовою?

Якщо не будете говорити з помилками, то не зможете заговорити новою мовою. Ви не зрозумієте, де і як помиляєтесь, поки не заговорите. Саме тому, важливо говорити з помилками. Важливо розуміти, що тільки у спорті помилка – це забій від падіння або синяк від пропущеного удару. У вивчення іноземної мови боляче не буває й більш того – помилятися необхідно. Найголовніше що потрібно опрацювати з самим собою – свій страх. Так, швидко з ним не вийде впоратися, адже більшість все життя говорили, що помилки – це неправильно. Перше, що потрібно собі сказати, що помиляються всі, помилятися – це нормально. Потім потрібно усвідомлено про себе промовити: «Так, я розумію, що потрібно говорити і нехай навіть неправильно». Коли ви для себе це визнаєте, то потрібно йти говорити у розмовні клуби, до носіїв мови, соціальні мережі. Головне говорити й ви побачите, що вже за декілька годин ваша мова значно покращиться.

Головні правила поліглотів

Ви знали, що Лев Толстой знав 16 мов, Іван Франко 14, а Леся Українка освоїла 11 мов, серед яких була навіть давньогрецька. Що ж об’єднує поліглотів, у чому їх секрет? Ви здивуєтесь, але у багатьох немає особливих навичок до вивчення мови, але зате у всіх є мотивація, наполегливість і звичайно – організованість. У кожного поліглота є свій план навчання, якому він слідує.

Ось кілька правил від відомого поліглота Като Ломб, яка вивчила 28 мов.

Займайся мовою щодня. Якщо вже зовсім немає часу, то хоча б десять хвилин. Особливо добре займатися вранці.

Якщо бажання займатися занадто швидко слабшає, не “форсуй», але й не кидай навчання. Придумай якусь іншу форму: відклади книгу і послухай радіо, залиш вправи підручника і погортай словник і т.д.

Намагайся подумки перекладати все, що можливо: рекламне табло,що промайнуло перед очима, напис на афіші, обривки випадково почутих розмов. Це завжди відпочинок, навіть для втомленої голови.

За матеріалами книги «Як вчити іноземні мови?»

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox