Як бути щасливою мамою? Шукаємо сили!

Як бути щасливою мамою? Шукаємо сили!
14/11/2019 Анастасия

Бути мамою – величезна відповідальність. Але часто, намагаючись дати дитині все необхідне, мами забувають про власні потреби. Важливо наповнювати себе, інакше ресурсів на турботу про близьких не залишиться. Як же навчитися заповнювати ці ресурси? Сьогодні ми розглянемо думку фахівця в області сімейного тайм-менеджменту Світлани Гончарової.

Ваші сили – це вода з колодязя!

І цей колодязь не можна нескінченно й бездумно вичерпувати. Якщо ви будете брати воду з нього занадто часто й занадто багато, то він просто спорожніє. Водоносний шар не буде встигати доставляти воду в колодязь. Криниці завжди потрібен час, щоб поповнити запаси води. Навчіться давати собі відпочинок. Ви не можете просуватися на довгі дистанції без передиху, тому плануйте життя так, щоб ваші ресурси встигали відновлюватися після кожної виснажливої естафети. Особливо це важливо для мами. Будучи мамою, ви повинні й можете подбати про себе, але по-іншому. Ваші будні змінилися, так що не дивно, що зміняться і ваші вихідні. Саме тому що ви – мама, навчившись піклуватися про себе, ви зробите цим величезний подарунок своїй родині!

Наповнюйте себе самі

Як то кажуть, порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих. Не чекайте, що хтось наповнить ваше джерело. Дійте. Почніть з дрібниць. Думайте про можливості, які у вас є прямо тут і прямо зараз. Це не усуне миттєво всі ваші проблеми, ні. Але це дасть вам ідеї та енергію для їх вирішення. На вулиці погана погода? Ви не можете цього змінити – так подумайте про те, чим корисним і приємним ви можете зайнятися, поки погода така, яка є. Вам не підходить щось у суспільстві, в якому ви живете? Так переїжджайте! Ви ж не дерево. Або подумайте про те, який внесок у розвиток вашої країни можете зробити особисто ви. Просто виймайте користь з усього, що з вами відбувається.

Принтер з 4 кольорами

Для того щоб ви змогли отримати гарне кольорове зображення на аркуші паперу, потрібно, щоб друкарська машина пройшлася по одному й тому ж місцю на папері чотири рази. І поклала на цей лист чотири основні кольори, з яких шляхом змішування виходять всі інші кольори. Так само працюють і наші сили. Є чотири джерела, якими не можна нехтувати.

  • Тіло – саме в ньому знаходяться здоров’я та краса. Без здоров’я взагалі нічого іншого в житті не буде, а без краси не цікаво, навіть зі здоров’ям.
  • Серце – це судина з емоціями та зв’язками з іншими людьми. Жінкам постійно потрібно віддавати любов дітям і чоловікам. А це значить, їм самим потрібно навчитися цією любов’ю наповнюватися.
  • Розум – це судина,яка наповнюється особистим зростанням, самореалізацією та професійним розвитком. Багато матусь і до декрету були затребуваними та компетентними фахівцями. Їх мізки звикли ворушитися і працювати (і декрет, до речі, абсолютно не привід не дати їм такого шансу).
  • Душа – у цій судині знаходиться духовне життя. Для одних це зв’язок та спілкування з Богом, дотримання заповідей і ритуалів. Для інших це моральні цінності, традиції, покликання і призначення, мистецтво. Загалом – кожному своє, але зовсім без духовності життя не буде повноцінним, це точно.

Кожне з цих джерел потрібно наповнювати рівномірно. Для цього є різні способи: від розвитку в собі вміння прощати до простого догляду за своєю шкірою.

Без плану нікуди

Мамам, дуже важливо зрозуміти й запам’ятати одну просту річ. Сам по собі час для турботи про себе не з’явиться! Вам потрібно навчитися виділяти його для себе усвідомлено. Блукання в інтернеті, перегляд серіалів, неправильна постановка пріоритетів – все це пожирає наш час на себе. По суті, це просто наші погані звички. А погану звичку найпростіше усунути, замінивши її хорошою!
Наприклад, якщо у вас йде багато часу на непередбачені телефонні розмови, то потрібно придбати звичку «бути недоступною» і відповідати на дзвінки виключно тоді, коли це зручно вам. Найкращий спосіб – це встановити конкретні години, коли ви без проблем готові спілкуватися з людьми по телефону та донести цю інформацію до ваших абонентів. А ще дуже корисно розписувати плани на день і тиждень, щоб не збиватися. У цьому, до речі, може допомогти календар Світлани Гончарової «1 + 5 кроків до порядку», який підкаже, як розбити великі й складні справи на кілька маленьких кроків.

Щоб бути щасливою жінкою й мамою, потрібно бути наповненою. Світлана Гончарова знає про це як ніхто інший. Книга «Джерело сил для втомленою мами» – це симбіоз знань фахівців та досвіду успішної мами. Ця книга і є ваш перший крок на шляху до щастя.

 

 

 

 

 

Коментарів немає

Залишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

WordPress Video Lightbox