Тайм-менеджмент і розумне планування: як керувати життям за допомогою списків?

Тайм-менеджмент і розумне планування: як керувати життям за допомогою списків?
10/11/2020 Sergij
Тайм-менеджмент

Життя ― це час. Якщо ти вмієш керувати часом правильно і мудро, ти зможеш керувати життям і результатами у всіх сферах. У своїй новій книзі-тренінгу «Життя без лінощів і прокрастинації» Іцхак Пінтосевич дає крутий інструмент, який допоможе зробити тайм-менеджмент і планування простішим і набагато могутнішим за ефективністю ― це система списків.

Тайм-менеджмент за пріоритетами

Перш ніж створювати списки та будувати за ними свій день, тобі потрібно визначитися з головною місією і цілями на життя. Якщо не розумієш, чого хочеш, куди прагнути й чим зайнятися, подумай трохи про те, що для тебе важливо ― про свої цінності. Які переконання і принципи є головними для тебе? Без чого ти не уявляєш свого життя? Що торкає душу? Напевно, є моменти або насущні проблеми, на які ти завжди звертаєш увагу (екологія, допомога тваринам або дітям, фінанси або музика). А це значить, що в тобі вже є місія і покликання. Їх не потрібно придумувати, їх потрібно усвідомити й зробити головною метою життя.

До речі, в книзі Іцхак дає систему «повний контроль»: практичне планування й аналіз на день, тиждень, місяць, квартал і рік. Це допомагає вибудувати контроль над життям (свій тайм-менеджмент) і не звертати в бік від головної мети життя, тобто місії.

Як знайти мету і місію?

  1. Приблизний алгоритм, як знайти головну мету в житті та зрозуміти місію. Кілька питань, на які потрібно відповісти собі чесно і вдумливо. Ким ти себе бачиш через 5-7 років в ідеалі? Прибери обмеження й упередження, не думай про те, що це «нереально». Просто помрій! Хто ти? Чим займаєшся? За що тебе поважають? Що ти несеш людям? В якій сфері ти найкращий?
  2. Знайди, хто в цій справі є лідером сучасності.
  3. Сформулюй бачення. Ким ти себе хочеш бачити в тій справі, яку любиш, через 5-7 років? Як би хотілося, щоб склалося життя?
  4. Знайди книги, пов’язані з твоїм покликанням (улюбленою справою). Особливо цікаві біографії людей, які вже досягли успіху у твоїй сфері. Знайди інформацію, де вони навчалися? Що вони знають і вміють? Як йшли до успіху? Що їм допомогло стати найкращими? Це надихне тебе і дасть нові ідеї для досягнень.
  5. Знайди трьох осіб, які вже живуть життям твоєї мрії. Вивчи їх. Подивися інтерв’ю з ними, прочитай біографію. Підпишись на їхні акаунти в соцмережах. Уяви, що вони твої наставники, ментори, вчителі. Які їхні поради ти можеш використовувати вже сьогодні, щоб відбутися у своєму покликанні?
  6. Напиши приблизний план дій, як ти можеш дійти до бажаної картинки майбутнього. Чого тобі потрібно навчитися? Що вивчити? Які риси характеру розвинути? Саме з головного бачення і покликання повинні будуватися всі твої щоденні дії.

Планування і розумний тайм-менеджмент: списки на кожен день

Місія, покликання і бачення на 5-7 років наперед повинні визначати всі твої справи: кожного дня, кожного місяця і кожного року. Наприклад, якщо ти мрієш переїхати в іншу країну, і тобі потрібно вчити англійську, ти не можеш бездумно витрачати дві години на сидіння в соціальних мережах замість навчання. Важливо не просто запланувати правильні справи та дії, але й контролювати їхнє виконання. Нижче списки, які допоможуть тобі в тайм-менеджменті та контролі планів на життя.

Список «Важливі справи»

Занось до нього важливі справи, які впливають на просування до головної мети. Від цього залежить ефективність і швидкість руху до твого бачення. Ці справи ти повинен виконувати в першу чергу, не відволікаючись на другорядні справи.

«Важливі справи» ― це список, від якого залежить все життя. Тому він стоїть одразу після списків з цілями.

Термінові справи. Тайм-менеджмент

Вони можуть бути й неважливими, але якщо їх не зробити сьогодні ж, то можуть бути неприємні наслідки. Наприклад, ти не викинув сміття, і за пару днів пропахне вся кухня. Термінові справи бувають, і на них потрібно виділяти час.

Найближчі дії

У цей список занось справи, які ти повинен зробити в найближчий місяць. Так перед тобою завжди буде повна картина для розумного планування.

Що делегувати

Делегування ― це найвищий пілотаж ефективності! Є речі (наприклад, прибирання будинку), які можна доручити іншій людині. А ти в цей час можеш рухатися до своїх цілей і заробляти гроші або можеш провести час з дітьми та близькими. Так роблять всі багаті та успішні люди.

Запиши дії, які можна делегувати іншим людям, щоб вивільнити час для важливих справ.

Чекаю на результати

Ти можеш бути суперактивним і робити багато для свого успіху, але люди навколо гальмують процес: не відповідають одразу, потрібно порадитися, щось вирішити… У цей список заводь ті справи, виконання яких залежить не від тебе. Можливо, ти чекаєш на важливий дзвінок, рішення, зроблений ескіз. Ці дрібниці дозволять тобі тримати на контролі всі етапи просування до цілей.

Список «Не термінова інформація»

У цей список записуй ідеї та цілі, якими ти поки не можеш займатися, але які здаються тобі цікавими. Згодом щось ти зможеш реалізувати, а щось навпаки, так і залишиться на рівні думки. Але цей список допоможе тобі фіксувати все, і хто знає, можливо якась ідея дійсно стане геніальним рішенням?

Пам’ятай, за законом Парето тільки 20% дій приносять 80% результатів. Одна з найбільш пріоритетних навичок, за словами Іцхака Пінтосевича ― це вміння виділити 20% дійсно важливих справ, дій, проєктів, і приділяти їм 80% часу.

Якщо щось можна виміряти, то цим можна управляти. Пітер Друкер

Щотижня намагайся відповідати на питання. Які 20% дій:

  •  приносять 80% фінансових результатів?
  • ведуть тебе до самореалізації та зростання?
  • приведуть тебе до особистої мети в житті та в бізнесі?

На основі відповідей створюй списки, плануй час і свої дії. Багато інших інструментів і сильних технік з планування ти знайдеш у книзі-тренінгу Іцхака Пінтосевича «Жизнь без лени и прокрастинации». Книга допоможе прибрати хаос з підсвідомості й усвідомлено ставитися до свого життя і часу.

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox