Чому моя дитина погано поводиться?

Чому моя дитина погано поводиться?
11/03/2019 Анастасия
советы дмитрия карпачева ребенок

“Щоб судити про дитину справедливо і правильно, нам потрібно не переносити її в нашу сферу, а самим переселятися в її духовний світ.” Микола Пирогов

Важливо запам’ятати, що у дитини немає мети поводити себе погано, щоб довести вас, а самій отримати догану й позбутися солодкого або мультиків. Просто вона не знає, як інакше сформувати важливі якості характеру. Долати життєві кризи, вміти відстоювати свою думку, відрізняти добре від поганого набагато важливіше здатності красиво писати букву «а». Ми часто не надаємо цьому великого значення, але дуже даремно.

Основні причини поганої поведінки

Погана поведінка – невід’ємна частина життя сім’ї, де є діти. Але яку поведінку ви вважаєте поганою? Часто батьки самі не можуть точно сказати, коли їх дитина погано себе поводить. В основному все зводиться до фрази: «Дитина погано поводиться, коли вона мене не слухає». Якщо у дорослого немає чіткого розуміння про хороше й погане, то тим більше цього розуміння не з’явиться у трирічної дитини. Тому одна з основних причин поганої поведінки – це коли дитина не розуміє, що таке добре, а що погано. У багатьох ситуаціях, коли ви вважаєте, що дитина погано себе поводить, сама дитина так не вважає. Тому важливо, щоб погляди на хорошу й погану поведінку збігалися як у дитини, так і у дорослого.

Як погана поведінка пов’язана з розвитком якостей особистості дитини?

Якості дорослого життя починають формуватися ще в дитинстві. Хороші батьки хотіли б, щоб у дорослому житті дитина вміла відстоювати свою думку, мала силу волі й самоповагу. Чи згодні? Без таких якостей складно жити і дорослим і дітям. Але без поганої поведінки неможливо сформувати потрібні якості для життя. Щоб навчитися відстоювати свою думку, потрібно проявляти впертість. Щоб у людини була сила волі, їй потрібно навчитися протестувати. Коли дитина вчилася їсти самостійно, ви допомагали їй, каша була на одязі, столі, на підлозі і на вас. Але з часом все, дитина навчилася добре їсти самостійно. Так само відбувається з відстоюванням своєї думки. У діалозі з дитиною, ви повинні навчити її робити це правильно. Будьте для неї не батьками, не другом у цей момент, а уявіть, що ви тренер. Тренуйте в ній важливі якості. Слідкуйте, щоб у розмові дитина тримала фокус на цілі спілкування, щоб вона наводила аргументи і вміла чути співрозмовника.

Як допомогти своїй дитині впоратися з кризою?

Вікових криз не уникнути. Більш того, коли у період кризи дитина поводиться нормально – це погано. Криза для дитини набагато складніша, ніж для вас. У момент кризи дитина поводиться неприємно, незрозуміло, незручно, але тільки тому, що вона намагається навчитися вести себе по іншому. Наприклад, до трьох років дитина асоціювала себе з мамою, у три роки вона починає розуміти й сприймати себе як окрему особистість, тому й починає по іншому поводитись. У кризах будь якого віку дитині дуже важлива підтримка. Коли вона намагається вести себе по іншому, так розвивається її особистість, вона освоює нові навички. І у цей момент тільки ви можете їй допомогти.

Щоб у майбутньому в наших дітей все виходило, давайте вчитися правильно реагувати на погану поведінку. Адже кожна погана поведінка – це урок для дитини. Кожен раз – це просто спроба для неї навчитися важливим якостям, які на пряму пов’язані з тим, ким і якою виросте ваша дитина. Ні в дитячому саду, ні у школі не будуть допомагати дитині правильно долати новий етап, навчати важливим навичкам. Це відповідальність лише батьків. У неблагополучних сім’ях теж виростають хороші люди. Але це відбувається всупереч їхнім батькам. Не шкодуйте часу, ресурсів, грошей, щоб зрозуміти – як правильно виховувати свою дитину. І тоді вона виросте приголомшливою людиною не всупереч, а завдяки вам.
Стаття написана за матеріалами книги «Як дати дитині все без грошей і зв’язків» Дмитра Карпачова.

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox