9 способів полюбити ранок: вчимося прокидатись раніше

9 способів полюбити ранок: вчимося прокидатись раніше
22/01/2020 Анастасия
9 способів полюбити ранок

9 способів полюбити ранок. Взимку прокидатися рано завжди важко.

Особливо після свят. І що робити вранці, аби не потрапити у полон подушки і ковдри через 5 хвилин після пробудження? 90% потенційних ранніх пташок випадають з наших рядів через це питання. У них не виходить вибудувати ефективний і, головне, цінний для них ранковий ритуал. У результаті не ясно, навіщо вставати так рано. А раз немає мотивації – прощавайте ранні підйоми. Тож нам потрібно приділити цьому питанню особливу увагу.

Давайте тепер розберемося, що і навіщо варто робити вранці. Але спочатку ми розповімо, чого вранці робити точно НЕ слід.

Не заходьте відразу ж після пробудження в інтернет! Якщо ви тільки заглянете в електронну пошту або соцмережі – вважайте, що ранок пропав. Заглянули на хвилинку – залишились на годину. Пост за постом. Фото за фото. Лист за листом … І ваш дорогоцінний ранковий час пішов. А ви так і не встигли наповнити себе і зробити хоч що-небудь по-справжньому корисне для себе.

А ще не можна варитися в негативних думках. Складно повністю вигнати скарги і негатив зі своєї голови. Тому ми почнемо робити це потихеньку. Для початку забороніть собі думати про погане протягом ранку. Якщо негатив лізе до вашої голови, просто кажіть собі «стоп!» І усвідомлено переводьте свою увагу на хороші і позитивні моменти вашого життя. У цьому вам допоможе наш ранковий ритуал, про який ми поговоримо прямо зараз.

Що ж робити вранці?

Відриваємось від ліжка

Дзвонить будильник – відразу сядьте і опустіть ноги на підлогу. Якщо вам складно відразу ж «послухатися» будильника, поставте його подалі від ліжка. Тоді вам обов’язково доведеться встати, щоб як мінімум його вимкнути. А щойно ви почнете рухатися, ви прокинетеся і згадаєте всі чудові причини, через які вирішили сьогодні встати рано.

Виходимо з кімнати

Після цього відразу ж вставайте і виходите з спальні (взявши всі необхідні вам речі). Не проводьте ваше ранковий час там же, де спали. І особливо там, де мирно сопе зараз ваша сім’я. Спокуса приєднатися до них може бути занадто сильною! Єдина причина залишитися на ранок в спальні – це немовля, якому потрібна ваша ранкове присутність, а інакше він прокинеться. У такому випадку ви можете зробити комплекс ранкових процедур і швидко повернутися до малюка. Ранковий ритуал можна закінчити, лежачи у ліжку поряд з вашим немовлям.

Більше води

По дорозі до вбиральні, або відразу ж після випийте склянку чистої води. П’ємо воду кімнатної температури або трохи тепліше. Повільно, маленькими ковтками. За ніч ваш організм встиг зневоднитись. Балан обов’язково потрібно відновити. Це важливо для ваших судин, серця і нирок. Пам’ятайте, що вода необхідна для нормальної роботи мозку. Якщо хочете, щоб ваша голова скоріше прокинулася – пийте чисту воду відразу ж після пробудження!

Приведіть себе у форму

Вмийтеся, почистіть зуби, розчешіться, переодягніться у зручни охайний одяг. Ранкові процедури освіжають і пробуджують. Не відкладайте їх на потім. Якщо ви будете проводити ранок у піжамі, вас буде переслідувати бажання знову зустрітися з подушкою. Але якщо ви вже будете одягнені в «робочий» одяг – яка тут вже подушка?

Дихайте свіжим повітрям

Відкрийте вікно і впустіть свіже повітря в те приміщення, де ви знаходитесь. Ранкова свіжість і прохолода допоможуть вам остаточно прокинутися і залишити думки про повернення до ліжка. Якщо ви після пробудження ще 5 хвилин ніжитеся в ліжку, ви тренуєте лінь. Якщо відразу встаєте – волю.

Розімніться

Заваріть собі свій ранковий напій і дайте йому настоятися. А в цей час зробіть будь-який короткий комплекс ранкових вправ. Рух – невід’ємна частина ваших успішних ранніх підйомів. Якщо ви рухаєтеся, ви отримуєте приплив ендорфінів. А ще ви дихаєте, ваша кров і лімфа рухаються швидше, і тіло отримує більше бадьорості і сил. Тому вранці зарядка – наше все. А ще додайте до неї коротку пробіжку або прогулянку на свіжому повітрі! Заряд бадьорості гарантований.

Впорядкуйте думки

Налаштуйте свій внутрішній компас на правду і позитив. Для цього напишіть собі короткий надихаючий лист і зачитуйте його самі собі щоранку. Щоб скласти цей лист, дайте відповіді ось на ці питання:

  1. Чого я хочу від життя сьогодні?
  2. Чому я цього хочу?
  3. Що я зроблю сьогодні, щоб цього домогтися?

Відповіді допоможуть вам почувати себе протягом дня спокійно, адже ви точно знаєте, навіщо почали його так рано.

Читайте

Ви зробили гімнастику для тіла. Тепер її потребує ваш розум. Ранкове читання якраз те, що потрібно! Оберіть книгу, яка надихне вас і дасть вам ідеї для сьогоднішнього дня. Не варто читати з ранку художню літературу. Краще прибережіть ваш улюблений роман чи детектив на час перед сном. Вранці вам потрібно не розслабити ваш мозок, а навпаки, змусити його попрацювати. Увібрати корисні ідеї. Запам’ятати, щось нове. Сфокусуватися на важливій ​​інформації, яка може стати в нагоді вам прямо сьогодні. Краще прикладні книги з різних сфер знання, книги про стосунки і вихованні дітей, про особистісне зростання, або біографії успішних людей.

Нікуди без плану

Ранок – це час підготовки до майбутніх справах. Якщо вранці у вас буде прокладений маршрут, якщо вранці ви вже будете знати, куди прямувати і що намагатися встигнути – вам буде легше прожити цей день з користю і радістю. Навіть простий лист А4, на якому ви запишете, що вам потрібно зробити вранці, вдень і ввечері, позбавить вас від стресу і допоможе встигнути більше. Тож приділіть 5 хвилин складанню листу справ на день!

Всього 9 простих порад, але спробуйте застосовувати  щодня протягом 3-4 тижнів і побачите, що ранок з ненависного часу дня перетворився у довгоочікуваний старт для нових звершень. А більше про те, як прокидатися легко і проводити день з користю ви дізнаєтеся у книзі Світлани Гончарової «Вставай рано».

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox