Гнев – эмоция, которая работает против человека

Гнев – эмоция, которая работает против человека
03/02/2020 Анастасия
гнев

Гнів – це сильна емоція і часто вона працює проти людини. Впоратись з гнівом завжди не просто: нас цьому не вчили. Якщо ви не раз чули в свою сторону «Не кричи! Не плач! Не лізь! »- вам просто необхідно прочитати книгу «Управління гнівом». Абсолютно всі пригнічені емоції потрібно пережити правильно. Накопичуючи їх – ви починаєте неправильно і негативно мислити та робити неправильні вчинки. Накопичені емоції обов’язково будуть викликати роздратування, поганий настрій, стрес, проблеми у родині, в роботі, у стосунках з друзями, а також хвороби. Щоб уникнути цього, важливо навчитися не давати своїм емоціям контроль над собою. Один із способів – відокремлення від гніву.

Що таке відокремлення?

Відокремлення – це процес відділення сприйняття себе від сприйняття своїх емоцій, сприйняття емоцій як окремої функції свого організму. Завдяки цьому ми можемо спостерігати за своїми емоціями з боку та одночасно їх відчувати. Таке сприйняття допоможе зберегти усвідомленість у процесі проживання емоції. В іншому випадку відбувається емоційний застій. Сам процес відокремлення від емоцій відбувається зі стану «нуль». Це особливий стан, який з’являється завдяки самопізнанню та розвитку емоційного інтелекту.

Стан «НУЛЬ».

Перебуваючи у цій позиції, ми можемо помічати будь-які відхилення в емоційному плані. Як в сторону «+», так і в бік «-». Це нейтральне сприйняття себе, своїх емоцій, а також оточуючих людей та їх емоцій без всякого оцінювання. Це тотальне знаходження «тут» і «зараз». Без оцінок, що добре, а що погано, що правильно, а що неправильно. Це емоційний градусник, завдяки якому температура ділиться на ту, що вище нуля і ту,що нижче нуля. Саме з позиції «НУЛЬ» можна помітити емоційні зміни, не спиняючись на них. Думки течуть, як хмари. Ви спостерігаєте за ними з нейтральної позиції, не залучаючись до них та не даючи оцінок. Вам не варто боятися, що відокремившись від своїх емоцій, ви станете бездушним роботом. Емоції нікуди не подінуться. Відокремитися від емоцій – це не означає придушити їх. Зовсім навпаки. Через відділення ми починаємо їх краще бачити та розуміти, для того щоб краще управляти ними.

Ви – це не ваші емоції!

Подивіться на свої емоції з боку, як на певні функції психіки. Це механізми, які формувалися мільйони років, для виживання нашого виду. Нам вони дісталися у базовій комплектації, і дозволу їх встановити у нас не питали. Ви набагато більше, ніж емоція гніву. Коли ви відчуваєте сильне почуття гніву, в дію вступають емоційні сценарії. Якісь факти перебільшуються, якісь зменшуються. Тому, якщо ви ототожнюєте себе зі своїм гнівом, ви моментально включаєтеся у сценарій цієї емоції. У такому випадку ви – це ваш гнів! Ви – це ваше роздратування. Емоція ГНІВУ отримує «контрольний пакет акцій» управління вами, вашими думками, діями і життям.

Техніка «відокремлення від свого гніву»

Процес відокремлення починається з нового відношення до емоцій. Слідом за новим ставленням змінюється ступінь впливу емоцій на нашу свідомість. Ключове завдання відокремлення – усвідомлення сценаріїв свого гніву та відділення їх від вашої особистості в окрему функцію. Проговоріть наступні слова:

Я – це не моє невдоволення.

Я – це не моє роздратування.

Я – Я – це не моє обурення.

Я – це не моя злість.

Я – це не мій гнів.

Я – це не моя лють.

Я – це не моя лють.
Ці фрази є установками, які запускають процес відокремлення. Їх потрібно прийняти. В них потрібно повірити. Їх потрібно використовувати. У цьому випадку вони почнуть працювати у вашому житті. Як тільки процес відокремлення від емоцій у вас відбудеться, ви зможете спостерігати за ними, не допускаючи емоційного застою. Перебуваючи в позиції «НУЛЬ», ви будете з глибини свого «Я» одночасно усвідомлювати емоцію, проживати її та вибирати прийнятні способи для її вираження.

Відокремлення – це лише один з кроків на шляху до управління гнівом. Більш про те, як взяти свої емоції під контроль та стати вільною і щасливою людиною знає Ден Дубравін, тренер з емоційного інтелекту. У своїй книзі «Управління гнівом» він описує їх детально і наводить приклади з реального життя.

Коментарів немає

Залишіть відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

WordPress Video Lightbox