Ілон Маск. 9 цікавих фактів

Ілон Маск. 9 цікавих фактів
05/01/2021 Анастасия
Ілон Маск

Ілон Маск – бізнесмен, мільярдер, власник компаній Tesla і SpaceX. Батько шістьох синів, одного з яких він разом зі співачкою Граймс назвав доволі дивним ім’ям XÆA-12.

Мрії про колонізацію Марса, Twitter-сварки з головою Роскомосу Дмитром Рогозіним і розробка надшвидкісного поїзда Hyperloop. Саме це ще спадає на думку, коли йдеться про Ілона Маска. Однак у житті винахідника є ще кілька досить важливих моментів, які так чи йнак вплинули на становлення його особистості.

Що ж, розповімо вам не надто поширені  факти з життя одного з найбагатших людей на планеті.

Народився і виріс у Південній Африці.

Ні, не в джунглях. Дитинство Маск провів у Преторії  — доволі сучасному мегаполісі Африки. Його тато Еррол був інженером, а мама Мей — моделлю і дієтологинею. Обоє — доволі сучасні люди.

У школі потерпав од булінгу.

Маск був дуже розумною і ерудованою дитиною, однокласники ж дражнили його вискочнем. За що? А за те, що Ілон не боявся виправляти ані однолітків, ані вчителів. І якщо вчителі ще мирилися з «Містером усезнайком», то однокласники реагували на нього доволі агресивно. Вони підстерігали його після школи і жорстоко гамселили. В одному з інтерв’ю Маск якось зізнався, що після однієї такої «зустрічі» йому довелося робити пластику носа.

Перші гроші заробив у 12 років.

У школі Ілон Маск написав комп’ютерну гру Blastar – відеогру, подібну до SpaceInvaders. У ній гравець має знищувати прибульців із лазерної зброї. Цю гру він продав за 500 доларів.

Не закінчив університет.

У 17 років Маск поїхав до Канади, де вступив до університету Квінс, що в Онтаріо. Звідти перевівся до Пенсильванського університету в США, де отримав ступінь бакалавра. Опісля вступив до магістратури Стенфордського університету, проте провчився там усього два дні. Маск і миті не сумнівався, що майбутнє за інтернетом, тож прагнув якомога швидше розпочати роботу в даній галузі.

Працював чорноробом.

Де тільки не гарував Маск до того, як стати засновником власної першої компанії. Переважно він займався важкою фізичною працею: вирощував овочі, транспортував зерно з фермерських сховищ, розрізав деревину бензопилкою. А ще чистив котельню: залазив у вузький тунель у  спеціальному костюмі і лопатою вигрібав звідти золу, бруд та інші відходи.

Перша компанія принесла йому прибуток $ 22 млн.

У середині 90-х ХХ століття Ілон зі своїм братом Кімбалом заснував компанію Zip2. Такий собі аналог інтернентних «жовтих сторінок». У цьому довіднику брати Маски пропонували різним фірмам розміщувати рекламу. 1999 року Zip2 придбала компанія Compaq за 307 млн ​​доларів, Маск отримав 7 % від продажу, що становило 22 млн доларів.

Заснував компанію PayPal.

У березні 1999 року Маск став одним із засновників компанії X.com, яка займалася електронним платежами. 2000 року відбулося злиття X.com із компанією Confinity, що, серед іншого, здійснювала персональні грошові перекази PayPal. У жовтні 2002 року PayPal придбала  eBay за $ 1,5 млрд. На момент продажу Маску належали 11,7 % акцій компанії, що збагатило його на $ 180 млн.

Насправді не є засновником компанії  Tesla.

Неймовірно, але факт: компанію Tesla в липні 2003 року заснували Мартін Ебергартд і Марк Тарпеннінг. Саме вони нарекли компанію на честь Ніколи Тесли. Однак бізнесмени з цієї парочки були, так би мовити, нікудишні, тому коли раптом у їхнє життя увірвався Ілон Маск, який жадав вкласти гроші у виробництво електромобілів, вони охоче зробили його співзасновником.

Боїться «повстання машин».

Створення штучного інтелекту Ілон Маск вважає найбільшою загрозою для людства. Маск певен: факт, що комп’ютери здатні виконувати певні людські функції, насправді становить величезну загрозу. «Facebook, Google, Amazon, Apple — усі вже надто багато про вас знають, — певен Ілон, маючи на увазі, що ці компанії збирають персональні дані користувачів. — Штучний інтелект, який буде створено у цих корпораціях, отримає безмежну владу над людьми. А зосередження влади в одних руках завжди становить катастрофічні ризики. Так не має бути».

Саме з цієї причини 2015 року Маск і Пітер Тіль, співзасновник PayPal, а також партнер Y Combinator Сем Альтман та ще кілька інвесторів заснували некомерційну організацію OpenAI, мета якої — створення відкритого і дружнього людству штучного інтелекту, щоб у майбутньому комп’ютери не зашкодили людству.

Читайте більше разом із дітьми у захоплюючій біографії з серії “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей” – ipio-books.com/product/ilon-mask

3 комментария

  1. Тетяна 1 год назад

    Перша книга з цієї серії, яку почали читати з донькою. Їй дуже подобається відповідати на питання в кінці розділів. Рекомендую для прочитання батькам разом з дітьми.

Оставьте отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

WordPress Video Lightbox