У вас першокласник? Що обов’язково потрібно знати батькам? Поради психолога

У вас першокласник? Що обов’язково потрібно знати батькам? Поради психолога
20/07/2021 Анастасия
першокласник. Поради батькам

Ваш першокласник йде до школи цього року? У всіх батьків виникає купа питань: як підтримати цікавість до пізнання? як допомогти дитині пережити цей складний віковий період? Довідавшись про любов прийняття й любов розвитку, підготуймося ще раз до майбутнього 11-річного випробування школою:

Перший клас — це як підготовка, а ось наступного року очікуються зміни.

• Всередині, вийшовши на другий цикл розвитку (з 8 до 14 років), дитина зіштовхнеться з неймовірним букетом нових почуттів. Оскільки відкриється семирічний цикл пізнання Емоцій.

• А зовні — з новою системою Школи та оцінювання. Ваша дитина — першокласник, в першому класі оцінок не ставлять, ви її любите за кожне її досягнення. В наступному році раптом вона усвідомить, щоб її любили, вона повинна заробляти високі оцінки. Так казатимуть учителі. Не допустіть цього! Уже зараз підготуйте себе до того, що ви любитимете свого школярика, яку б оцінку, він не приніс. Так, виправляти помилки, надихати на нові предмети і взаємини, підтримувати в посидючості й уважності. Та нехай яку б оцінку ти не отримав, Я ТОБОЮ ТІШУСЯ і Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ.

У першому семестрі ви побачите, що є уроки, які подобаються й надихають вашу дитину. А є такі, що важко даються. Це нормально і природно. Так само, як природно, що оцінки за уроки, що подобаються, будуть вищі. Коли мої доньки приходили зі школи і ділилися оцінками, я ставила лише одне запитання:

ЯК ТОБІ ЦЯ ОЦІНКА?

І з відповіді ви відразу відчуєте, що часом за 6 можна навіть похвалити! А від 8 вимагати більше.
— Як сьогодні справи?
— З математики 6.
— І як тобі?

Продовжуйте любити свого першокласника незалежно від оцінок!

Вчіться припускатися помилок та разом їх виправляти. Підтримуйте та розвивайте!
— Дуже їй рада! Це була та-а-а-ка-а важка тема, і нам, уявляєш, дали самим розібратися. І навіть відмінник Іван одержав 7 балів. Тож моя шістка — це ціле досягнення, а ось літературу я прошляпила… Не довчила, тож за вірш мені вліпили 8… Але я хочу перездати, я можу його вивчити навіть на 12! От побачиш!

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ДВА КРИЛА БАТЬКІВСЬКОЇ ЛЮБОВІ:
Одним крилом підтримуйте
Другим — надихайте дитину

Дізнавайтеся більше про особливості кожного року розвитку вашої дитини з книжки психологині Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно»

Комментариев нет

Оставьте отзыв

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

WordPress Video Lightbox